Kuopio lähistel paiknev Iisveden Metsä OY on hankinud Lifco grupi sõsarettevõtetelt Heinola Sawmill Inc. ja Hekotek AS uue märja saematerjali sorteerimisliini, mis projekteeritakse, valmistatakse ja paigaldatakse kahe eelpool mainitud ettevõtte koostöös.

Uue, 20 sorteerimistaskuga sorteerimisliini tootlikkus on ~150 000 m³ saematerjali aastas ja see paigaldatakse olemasoleva sorteerimisliini kõrvale. Praegust saematerjali sorteerimisliini hakatakse tulevikus kasutama vaid kuiva saematerjali sorteerimiseks.

Sorteerimisliini olulisteks komponentideks on ka saematerjali kvaliteeti automaatselt hindav kaameramõõdik ja servovaste, nende koostöö võimaldab saematerjali kappimist vabasse pikkusmõõtu.

Saematerjali paketeerijas jagab automaatne lipirobot kuivatilipid kaheteistkümnesse lipikassetti ja seadme töö kiirendamiseks on kasutusel ka abilift. Ühtlasi kuulub tarnesse lippide automaatne ladu ca 25 000 kuivatilipi ladustamiseks. Kogu lipikäsitlust koordineerib üks operaator.

Seadmekomplekti tarnesse kuulub lisaks veel aspiratsioonisüsteem koos re-tsirkulatsioonifiltriga nii märja, kui ka kuiva saematerjali sorteerimisliinilt saepuru ja puidu kergjäätmete kokku kogumiseks.

Liini projekteerimine on täies hoos ning paigaldus algab 2018.a. sügistalvel. Käivitused koos kasutuselevõtuga toimuvad 2019.a. alguses.