26. augustil 2010 toodeti Krasnojarski krais, Lesosibirski linnas paiknevas Novojeniseiski LHK esimene proovipartii puidugraanuleid. See on nimetatud ettevõttele oluliseks sammuks teel puidu efektiivsemaks kasutamiseks.
Puidujäätmete parem ära kasutamine ja tootevaliku mitmekesistamine tugevdavad oluliselt ettevõtte positsioone müügiturgudel.

Uue tehase projekteeritud tootmisvõimuseks on 30 000 tonni puidugraanuleid aastas, kusjuures tehase projekteerimisel on arvestatud ka tehnilise võimalusega tootmisvõimsuse kahekordistamiseks.

Operaatorite väljaõpe teostati graanulipresside valmistaja, Hollandis paikneva firma CPM ja kogu tehnoloogia projekteerinud ja valmistanud  Hekotek AS, spetsialistide osavõtul.

Järgmiseks tähtsaks etapiks Novojeniseiski LHK tootmise moderniseerimisel peaks saama uute tehnoloogiliste lahenduste kasutuselevõtmine ka saagimisel. Selle juurutamisel peaks seoses puidu koorimiskvaliteedi paranemisega oluliselt paranema nii toodetava saematerjali, kui ka puidugraanulite kvaliteet.

30.08.2010