Sudoma saeveskis, mis asub Venemaal ca 200 km Eesti kagupiirist ja 130 km Pihkvast idapool Pihkva oblastis Dedovitši külas, alustati uue puidutööstuskompleksi ehitust. AS Hekotek on kogu selle puidutööstusseadmete projekti peaettevõtja ja seekord tegutseb koostöös Saksamaalt pärit saeliine valmistava firma EWD GmbH ning Soomes paikneva palgikoorijaid valmistava firma Valon Kone OY–ga.

Hekoteki poolt kuuluvad antud projektis tarnitavate toodete hulka palgisorteerimisliin, koos palkide mõõtu lõikamise sõlmega, palkide etteandeseadmed saeliinile, kombineeritud saematerjali sorteerimisliin märja ja kuiva saematerjali sorteerimiseks, ning saagimisjääkide kokku kogumiseks, sõelumiseks ja ladustamiseks mõeldud konveiersüsteem.

Esimeste seadmete – palgisorteerimisliini tarne on planeeritud juba juuni lõppu, saeveskiseadmete tarne algab augustis. Uue saetööstuskompleksi, millise tootmisvõimsus on 100 000 m³ valmis saematerjali, seadmete paigaldus peaks toimuma juba sellel sügisel ja käivitus 2014.a. kevadel.

Lisaks saematerjali tootmisele plaanib Lesozavod „Sudoma“ teostada ka selle järeltöötlust – saematerjali kuivatust, termotöötlust ja immutust mis on samuti selle projekti lahutamatud osad.

08.06.2013