Venemaal, Ida-Siberis, Irkutski oblastis, Novaja Igirma asulas alustas 2014.a. novembris tööd Hekoteki poolt tarnitud ja rajatud uus puidugraanulite tehas. Nüüdseks on see saavutanud ka projekteeritud tootmisvõimsuse – 30 000 tonni puidugraanuleid aastas.

Tehas kuulub OOO’le Lesresurs. See tehas võimaldab majanduslikult otstarbekalt hakata ära kasutama ka sama ettevõtte saeveskites tekkivat saepuru ja osaliselt ka puiduhaket. Just puiduhakke otstarbekas kasutamine on mitmetes Venemaa regioonides saetööstusele suureks probleemiks – paljudel kohalikel tselluloosi- ja paberitehastel  on raskusi tooraine eest korrektse maksmisega ja seetõttu paljud saeveskid saadavad oma hakke pigem prügimäele.

Tehase käivitamine teostati turusituatsiooni silmas pidades õigel ajal – puidugraanulite kütteks kasutamise hooaeg on suurematel eksportturgudel just algamas ja esimesed partiid äsja käivitatud tehase toodangut on tarbijateni tähtaegselt ka kohale jõudnud.

Graanulitehase projekteerimisel kasutati kaasaegseid ja Hekoteki varasemates analoogsetes tarnetes järele proovitud tehnilisi lahendusi. Tehas baseerub Hollandi tootja CPM graanulipressil ja hammerveskil. Pressi tootlikkuseks on 4,5 tonni valmis puidugraanuleid tunnis. Ülejäänud tootmisliini osad, erinevad konveierid ja tootmissõlmed, sealhulgas ka trummelkuivati saepuru kuivatamiseks, koos vajaliku küttekoldega valmistas AS Hekotek. Samuti jäi AS Hekotek kanda vastutus kogu projekti pea-ettevõtu – seadmegruppide koostöö, kogu tehase tarne, paigalduse ja kiire käivituse eest.

Õnnitleme meie klienti, OOO’d Lesresurs nii uue puidugraanulitehase eduka käivitamise kui ka äsja alanud uue alanud aasta puhul ja loodame edasise koostöö jätkumisele!

06.01.2015