Novembri lõpus allkirjastati uus suuremahuline tarneleping AS Hekotek ja suurkontserni Stora Enso vahel, millise põhjal AS Hekotek on pea ettevõtjaks uue suure puidugraanulitehase seadmekomplekti tarnes.

Uue tehase arvestuslik tootmismaht on 100 000 tonni valmis puidugraanuleid aastas ja tehase käivitustähtaeg on 2011.a. sügisel. Tarnitavasse seadmekomplekti kuuluvad lisaks Hekoteki poolt valmistatavatele seadmetele ka 3 puidugraanulite valmistamise pressi firmalt CPM, saepuru lintkuivati Saksa firmalt Stela, tubulaatorkonveierid Rootsi firmalt Bruks. Kogumahus on Stora Enso poolt uude puidugraanulitehasesse investeeritav summa suurusjärgus 10 miljonit eurot.

Lisainfoks:

Uus tehas Imaveres paikneb Baltikumi suurima, Imavere Saeveski territooriumil ja ta on järjekorras juba kolmas Hekoteki poolt Stora Enso ehitatavast graanulitehast, kogu Stora Enso grupi viiest graanulitehasest. Hekoteki poolt Stora Enso ehitatud ja tänaseks edukalt töötavate tehaste nimekirjas on sellised tehased, nagu Implahti (Karjala, Venemaa, tootmisvõimsus 25 000 tonni graanuleid aastas) ja Gruvön (Grums, Rootsi, tootmisvõimsus 100 000 tonni puidugraanuleid aastas). Mõlemad tehased saavutasid oma projekteeritud tootmisvõimsused 2009. aastal.

16.12.2010