2018.a. juulis astus Hekotek järgmise sammu maailmakaardil, kui käed löödi firmaga Biomass Fuel Vietnam Co Ltd. uue, täiskomplektse puidugraanulitehase seadmete tarneks Nghe An provintsi Vietnamis.

Tehase tootlikkuseks saab olema ca 160 000 tonni valmis puidugraanuleid aastas. Toorainena plaanitakse kasutada nii eukalüpti, akaatsia ja männi paberipuitu kui ka puiduhaket ja saepuru. Paberipuidu koorimiseks ja hakkimiseks tarnib Hekotek kliendile vastava liini. Saepuru kuivatamiseks kasutatakse trummelkuivateid ning puidugraanulid pressitakse kuue CPM graanulipressiga. Valmis puidugraanulite ladude kogumaht on kuni 20 000 tonni, kust on väljundid autolaadimispunkritesse. Valmistoodangu esmane sihtpunkt on ennekõike Jaapani turg.

Töömaal on juba alustatud esmaseid projekteerimis- ja ehitustöid töid. Seadmekomplekti transport peaks algama 2019 aasta kevadel ning kogu kompleksi valmimistähtaeg on 2019.a lõpus.

Tegemist on kindlasti suure väljakutsega kogu meie meeskonnale, kuna nii kultuuriline taust kui ka klimaatiline olukord Vietnamis erinevad paljuski meie eelnevatest analoogsetest projektidest, ent sellised katsumused hoiavadki meid “teravana”.

Usume, et koostöös saavutame rohkem!

13.08.2018