Rootsi firmale Rusforest AB kuuluva Arhangelski LDK №3 tootmisterritooriumil algab varsti uue puidugraanulitehase, millise tootmisvõimsuseks on planeeritud 100 000 tonni valmis puidugraanuleid aastas, ehitus. Vastav leping sai sõlmitud juuni alguses.

AS Hekotek juhatuse esimehe, Heiki Einpauli sõnul on projekt unikaalne selle poolest, et planeeritud ajad seadmete tarneks ja käivitamiseks on rekordiliselt lühikesed – seadmed tarnitakse Arhangelskisse juba käesoleva aasta sügisel ja 2013. aasta lõpuks peaks uus tehas ka juba käivitatud olema.

Hekoteki poolt tarnitava seadmekomplekti olulisemad koostisosad on kolm CPM pelletipressi, kolm Hekoteki poolt projekteeritavat ja valmistatavat trummelkuivatit ja kaks ülisuurt laomahutit (silo), valmis pelletite ladustamiseks. Kumbki silo mahutab 4000 tonni valmis puidupelleteid, ning tema läbimõõduks on 18m ja kõrguseks 25 m. Uue tehase seadmete projekteerimisel arvestatakse ka sellega, et tulevikus oleks võimalik tootmisvõimsust kaks korda suurendada.

Enamus valmistoodangust transpordib Arhangelski LDK №3 oma klientideni Euroopas laevadega, milliste laadimiseks on ettevõttel kasutada oma sadamakai.

10.06.2013