24.04.2007 jõustus tehing, millega Rootsi kapitalil põhinev tootmisseadmeid tootvate ettevõtete rahvusvaheline kontsern Sorb Industri AB ostis AS Hekotek enamusosaluse.

“Sorb ostis AS-ist Hekotek 82.5 %, et toetada ettevõtte edasist arengut nii ida kui lääne suunal” ütles Hekoteki uus nõukogu esimees, Sorb Industri AB esindaja Priit Raud.

AS Hekotek on Sorb Industri kontserni ettevõtetega praeguseks koostööd teinud juba 4 – 5 aastat. “Hekoteki kaasamine Sorb Industri kontserni toimus selleks, et Sorbi ettevõtete ja Hekoteki vahelist koostööd veelgi tõhustada ja sünergiat tekitada” lisas Raud, kelle sõnul on AS Hekotek Eesti ainus puidutöötlemisettevõtete tehnoloogiat ja seadmeid valmistav ettevõte, kelle oma loodud toodang suudab ka mujal maailmas konkurentsi pakkuda.

Lõviosa, ca 70 %, AS Hekotek toodangust läheb ekspordiks. Peamised välisturud on Venemaa, Saksamaa, Rootsi ja Soome.

AS Hekotek struktuuris omanikuvahetuse tõttu erilisi muudatusi ei toimu, kõik töökohad säilivad ning uusi inimesi võetakse tööle vastavalt vajadusele. Ettevõtte tegevusele seatud ootuste kohta ütles Priit Raud lakooniliselt: “Oleme kasumit teeniv ettevõte ja loodame jätkuvalt kasvada”.

Sorb Industri AB on Rootsi kontsern, mis on tegev viies valdkonnas, tootes peamiselt saeveskitele ja muudele tööstusettevõtetele vajalikke seadmeid. Kontsernis töötab ligi tuhat inimest ja käive ulatub üle kahe miljardi krooni.

10.05.2007