Valgevenes, Borisovi linnas alustas 2015.a. alguses tööd Hekoteki poolt tarnitud ja käivitatud uus FLLC Swoods Export puidugraanulite tehas, millise projekteeritud tootmisvõimsuse oli 30 000 tonni puidugraanuleid aastas.

Tõsiasi, et tehas võimaldas majanduslikult otstarbekalt hakata ära kasutama samal territooriumil paiknevas saeveskis tekkivat saepuru ja osaliselt ka puiduhaket on ettevõtte omanikele tõestanud tehtud investeeringu tasuvust, sõlmides AS Hekotekiga tarnelepingu täiendava seadmekomplekti tarneks, mis võimaldab praeguse toodangu kahekordistada, tootes laiendatud tehases kuni 60 000 tonni puidugraanuleid aastas.

Graanulitehase projekteerimisel kasutab Hekotek varasemas tarnes järgi proovitud tehnilisi lahendusi. Paljud tootmisliini osad, konveierid ja tootmissõlmed, sealhulgas ka trummelkuivati saepuru kuivatamiseks, koos vajaliku küttekoldega valmistab Hekotek. Samuti kannab Hekotek vastutust kogu projekti pea-ettevõtu – seadmegruppide koostöö, kogu tehase tarne, paigalduse ja kiire käivituse eest. Tehas baseerub Hollandi tootja CPM graanulipressil.

Täname FLLC Swoods Export’i ja selle omanikke ning juhtivtöötajaid meie usaldamise eest ja loodame koostöö edukale jätkumisele!

10.04.2016