Vaatamata üle maailma kehtestatud reisimispiirangutele oleme sõlminud lepingu täiskomplektse puidugraanulitehase seadmete tarneks Venemaale, Vologda oblastisse, Sokoli linna, kus meie lepingupartneriks on Segeža metsatööstuskontserni kuuluv ettevõte AS S-DOK.

Tehase tootlikkuseks saab olema ca 65 000 tonni valmis puidugraanuleid aastas. Toorainena plaanitakse kasutada sama ettevõtte poolt saagimisprotsessi ja puidu järelväärindamises tekkivaid puidujäätmeid. Saepuru kuivatamiseks kasutatakse meie koostööpartneri Stela lintkuivatit, ning puidugraanulid pressitakse kahe CPM puidugraanulipressiga. Valmis puidugraanulid ladustatakse enne saatmist ca 2000 tonni mahutavasse lattu. Valmistoodangu esmane sihtpunkt on ennekõike Kesk-Euroopa turg.

Töömaal on juba alustatud esmaseid projekteerimis- ja ehitustöid töid. Seadmekomplekti transport peaks algama 2021 aasta kevadel, ning kogu kompleksi valmimistähtaeg on 2021.a. sügisel.

Tegemist oli ja on erilise väljakutsega kogu meie meeskonnale, kuna kogu suhtlus nii enne tarnelepingu sõlmimist, kui ka tehniliste nüansside täpsustused hilisemas, enne tarnet toimuvas tööfaasis, viiakse läbi elektroonilisi suhtluskanaleid kasutades.

Täname Segeža kontserni meiega koostöö jätkamise eest – 2018.a. käivitasime edukalt puidugraanulitehase Krasnojarski Krais paiknevas suures metsatööstusettevõttes Lesosibrski LDK 1 !

10.11.2020