AS Hekotek on sõlminud Siberis, Krasnojarski krais tegutseva ettevõttega Lesosibirski LDK1 lepingu pelletitehase seadmete tarnimiseks. Samas tehases töötab juba 2018. aastast analoogne komplekt meie poolt tarnitud graanulitehase seadmeid.

Uus tootmisliin käivitatakse Siberis tuleva aasta teises pooles ning tootmisüksuse laiendamisse investeeritakse üle 10 miljoni euro. Uue liini tootmisvõimsuseks saab olema ligi 100 000 tonni pelleteid aastas.

Artjom Samuhin, Lesosibirski LDK1 arendusdirektor, selgitas pressiteate vahendusel (loe: RUS, ENG), et uued seadmed hakkavad paiknema juba töötava tehase vahetus naabruses, toomisvõimsusele lisandub kokku kolm tootmisliini. Toorainena hakatakse kasutama saepuru ja puiduhaket.

Lesosibirski LDK1 kuulub Vene ühe suurema puidu- ja metsatööstusettevõtte Segeža kontserni. Rajatav tootmine on oluline täiendus Segeža grupi esimesele pelletitootmisüksusele Siberis. Ettevõte prognoosib pelletite järele jätkuvat nõudluse kasvu, küttegraanulid müüakse peamiselt Euroopa puidugraanuliturul.

Hekoteki juhatuse esimees Heiki Einpaul lisas, et tellimusi seadmete järele on ettevõttel palju. „Teeme praegu 110% koormusega tööd ja loodame, et paari aasta pärast oleme tänased tellimused edukalt täitnud,“ sõnas Einpaul.

Kuna tellimusi on palju, otsib Hekotek tootmise laiendamise võimalusi. „Tahame rentida Jüris asuva tootmisüksuse lähedusse metallitööks sobivat pinda. Kui sobiva pinna leiame, siis unistame kohe täiendava meeskonna komplekteerimisest projekteerijatest keevitajateni. Mõistame, et selline unistus on tänastes oludes ehk natukene naiivne, aga ilma optimismita ei ole kunagi midagi uut valmis saadud!“ rääkis Einpaul.

Artikkel Äripäeva Tööstusuudistes

29.11.2021