Venemaal, Leningradi oblastis, linnas nimega Priozersk paiknev ettevõte Lesplitinvest on sõlminud AS-ga Hekotek lepingu uue saeveskikompleksi seadmete tarneks. Nagu mitmes varasemas viimase aja tarnes on AS Hekotek on kogu seadmete tarne peaettevõtja, tegutsedes ka seekord koostöös juba varasemast ajast tuntud koostööpartneritega Soomest – saeliine valmistava firmaga Veisto OY, ning palgikoorijaid valmistava firmaga Valon Kone OY.

Hekoteki poolt kuuluvad antud projektis tarnitavate toodete hulka palgisorteerimisliin, palkide etteandeseadmed saeliinile, kombineeritud saematerjali sorteerimisliin märja ja kuiva saematerjali sorteerimiseks, ning saagimisjääkide kokku kogumiseks, sõelumiseks ja ladustamiseks mõeldud konveierisüsteem.

Esimeste seadmete – palgisorteerimisliini tarne on planeeritud juba käesoleva aasta lõppu, saeveskiseadmete tarne algab 2015. aasta alguses. Uue saetööstuskompleksi, millise tootmisvõimsus on ligikaudu 130 000 m³ valmis saematerjali, seadmete käivitus on planeeritud 2015.a. suve algusesse.

12.07.2014