Peterburis allkirjastati leping OOO Ksilotek-Siberia (Segezha Group, AFK Sistema osa) ja LLC SORB (AS Hekotek esindaja Venemaal) vahel puidugraanulitehase tehnoloogiliste seadmete tarnimiseks. Uue tootmishoone võimsus on 100 tuhat tonni valmistoodangut aastas.

Seadmete tarneaeg on 2018. aasta esimene kvartal. Tootja – AS Hekotek. Lepingu maksumus on 6,9 miljonit eurot. Töökoda asub LDK nr 1 territooriumil Krasnojarski territooriumil Lesosibirskis.

Uus tootmine on osa metsaarenduse valdkonna prioriteetsest investeerimisprojektist “Täistsükli puidutöötlemiskompleksi arendamine Lesosibirski linnas”, mida on rakendatud alates 2015. aasta septembrist ja mis on kavandatud viieks aastaks. Projekt näeb ette metsaressursside integreeritud kasutamise, sealhulgas jäätmete kõrvaldamise tagamise, muutes need biokütuse graanuliteks ja soojusenergiaks.

Selles projektis kasutab Hekotek traditsiooniliselt kaasaegseid, kuid tõestatud tehnilisi lahendusi. See annab kliendile kindlustunde seadme kiireks käivitamiseks ja sujuvaks kasutamiseks juba tehase algusest peale, mis on kavandatud 2018. aasta teise poolde.

24.08.2017