LÕPUOSA TÄIENDATUD 14.06.2017

Peame kahjutundega teatama, et AS Hekoteki Jüris, Eestis, paikneval tootmisplatsil toimus eelmisel reedel, 2.06.2017, tulekahju. Hävines värvimise ja haavlipritsihall. Inimesed viga ei saanud ja kellegi tervis ning elu ohus ei olnud. Esialgne teade, et põlevas angaaris on ohtlikud kemikaalid, osutus õnneks pooltõeks: värviladu oli spetsiaalses konteineris, mis kohe tulekahju puhkedes eemale ohutusse kohta tõsteti.

Praeguseks on kõik uurijad ja eksperdid sündmuskoha üle vaadanud, ning oleme alustanud tulekahjujärgsete koristustöödega. Vastuse, millest tulekahju alguse said, annavad spetsialistid, aga selge on see, et ebaharilikult tugev tuul oli reedel ka imepisikese sädeme valmis suureks kahjutuleks puhuma.

Hekotek on oma algusest peale kasutanud kindlustusmaakleri AON teenuseid ja kõik mõistlikud riskid olid kindlustatud. Kindlustusfirma PZU kahjukäsitlejatega toimunud esimesed kohtumised annavad lootust, et suudame oma eesmärgi – tulevaks talveks värvimistöökoja taastada – täita.

Hävinenud värvimishoones oli pooleliolevatest töödest suhteliselt väikesed konstruktsioonid, ning usume, et koristustööde käigus saame need kõik tervelt kätte. Samas hoones oli ka elektrimaterjalide ladu. Selles olnud materjalid on hiljemalt 3…4 nädalaga võimalik kõik uuesti hankida. Lähema ärasaatmistähtajaga suurema projekti materjalid oli enamuses allhankija juures nii, et ka see kaotus ei peaks olulisi tarneviivitusi tekitama.

Suvisel perioodil saame suurte konstruktsioonide liivaga puhastamist ja ka värvimist teha oma varikatuse all. Samas oleme saanud juba mitmeid pakkumisi värvimisvõimekust omavatelt ettevõtetelt – meil on täna veendumus, et koos koostööpartnerite abiga, kuni meie oma uue värvimismaja valmimiseni, midagi tegemata ei jää.

Täname siinkohal Eesti Päästeametit ennastsalgava ja suurte jõududega tegutsemise eest, mis kindlasti aitasid veelgi suuremad kahjud ära hoida.

 

Täiendav info 14.06.2017

Täna õhtuks, 14.06.2017, on tulekahjukoht koristatud ja saame täie jõuga keskenduda hävinud tootmisvõimsuse taastamisele.

05.06.2017