Valgevenes, Borisovi linnas alustas 2015.a. alguses tööd Hekoteki poolt tarnitud ja käivitatud uus FLLC Swoods Export puidugraanulite tehas. Nüüdseks on see saavutanud ka projekteeritud tootmisvõimsuse – 30 000 tonni puidugraanuleid aastas.

See tehas võimaldab majanduslikult otstarbekalt hakata ära kasutama ka samal territooriumil paiknevas saeveskis tekkivat saepuru ja osaliselt ka puiduhaket. Just puiduhakke otstarbekas kasutamine on mitmetes Valgevene ja Venemaa regioonides saetööstustele olnud suureks probleemiks – paljudel kohalikel tselluloosi- ja paberitehastel on raskusi tooraine eest korrektse maksmisega ja seetõttu paljud saeveskid saadavad oma hakke pigem prügimäele.

Graanulitehase projekteerimisel kasutati kaasaegseid ja Hekoteki varasemates analoogsetes tarnetes järgi proovitud tehnilisi lahendusi. Paljud tootmisliini osad, konveierid ja tootmissõlmed, sealhulgas ka trummelkuivati saepuru kuivatamiseks, koos vajaliku küttekoldega valmistas Hekotek. Samuti kandis Hekotek vastutust kogu projekti pea-ettevõtu – seadmegruppide koostöö, kogu tehase tarne, paigalduse ja kiire käivituse eest. Tehas baseerub Hollandi tootja CPM graanulipressil ja hammerveskil. Pressi tootlikkuseks on 4,5 tonni valmis puidugraanuleid tunnis.

Õnnitleme FLLC Swoods Export’i ja selle omanikke, juhte ja töötajaid uue puidugraanulitehase eduka käivitamise puhul ja loodame koostöö edukale jätkumisele!

06.08.2015