Segezha Group avas 26. novembril Venemaal, Vologda oblastis, Sokolis puidugraanulitehase, millise seadmed tarnis pea-ettevõtjana AS Hekotek. Uus tehas hakkab tootma 65 000 tonni pelleteid aastas. Täiskomplektne puidugraanulitehas on täielikult automatiseeritud ja toorainena kasutatakse samas ettevõttes tekkivaid puidutöötlemise kõrvalsaadusi – saepuru ja haket.

Lähiaastatel tarnitavad Hekoteki seadmed tõstavad pelletitootlikkust ka teises Segeza Groupi kuuluvas Lesosibirski LDK1 saeveskis. Kõiki investeerimisprojekte arvesse võttes tõuseb Segezha Groupi pelletitootmise koguvõimsus 2023. aastal 465 500 tonnini, kasvades peaaegu kolm korda.

Arvestades praegust võitlust kliimamuutustega ja keskkonnaalase tegevuskava asjakohasust, on nõudlus pelletite järele tõusuteel. See on keskkonnasõbralik kütus, mis pärineb taastuvast allikast. Rohelist tootmist arendatakse osana Segezha Groupi üldisest keskkonnavastutusest.

Kõik Segezha Groupi pelletid vastavad Euroopa SBP ja ENPlus A1 standardite kõige rangematele nõuetele. Pelletid on valmistatud okaspuidu saematerjali tootmise kõrvalsaadustest ehk saepurust ja väikesest osast kõrvalsaaduseks olevast puiduhakkest. Segezha Group tarnib oma kütusegraanuleid Venemaa ja Euroopa Liidu tarbijatele. Toodet kasutatakse nii eramajade kütteks kui ka soojusenergia tootmiseks suuremats katlamajades.

Video Sokoli tehasest:

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Privaatsustingimused.

I Accept

 

07.12.2021